Skip to main content

SAN REMO

O San Remo

Sanremo sa nachádza na západnej častiLigúrskej riviéry, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia od Cinque Terre až po Monte Carlo na Azúrovom pobreží (55 km od letiska Nice vo Francúzsku), a je obklopené očarujúcou krajinou, kde sa výnimočné skalnaté útvary striedajú s azúrovo modrým Ligúrskym morom.

Sanremo, známe ako mesto kvetov a festivalu talianskej piesne, je pohostinné a charakteristické kasínami, slávnym divadlom Ariston, elegantnými obchodmi a butikmi, utorkovým a sobotňajším pouličným trhom a cyklistickým chodníkom, ktorý sa tiahne po pobreží. Dobre zachovalé  historické centrum je dokonalým príkladom stredovekého vidieckeho mestečka Vďaka mnohým umeleckým, kultúrnym, športovým a spoločenským podujatiam, ako aj celoročnému miernemu podnebiu je Sanremo symbolom Ligúrskej riviéry.

O škole

Škola sa nachádza v centre južnej časti mesta, len tri minúty chôdze od mora v historickej budove Casa Valdese s dlhou literárnou a akademickou tradíciou, ktorá sa datuje od roku 1929, keď tu do roku 1933 študoval slávny taliansky spisovateľ Italo Calvino. Cieľom školy je ponúkať kvalitné a kultúrne zaujímavé jazykové kurzy v priateľskom prostredí, ktoré študentom umožňujú kontakt s inými kultúrami z celého sveta. Kurzy sú zamerané najmä na konverzáciu, ktorá sa precvičuje nielen v učebni ale aj priamo v teréne: na trhu, v kaviarni, obchode, knižnici.

Kurzy v San Remo

Začínajú každý pondelok okrem úplných začiatočníkov. Počet študentov v skupine je max 9, zvyčajne okolo 6. Zápisné na školu je 50 €.

Štandard

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 lekcie v skupine / deň

245€ / týždeň

Štandard plus

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 lekcie v skupine + 1 individuálne / deň

390€ / týždeň

Intenzívny kurz

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

6 lekcií v skupine / deň

360€ / týždeň

Doplnkové kurzy:

  • Taliančina+tenis
  • Talianska kuchyňa a víno
  • 50+

Mimoškolské aktivity

Škola ponúka mnoho mimoškolských aktivít ako večer s pizzou, pozeranie filmu, zábavné večery na pláži, volejbal, tenis, futbal na pláži, degustácie vína, exkurze na bicykloch a mnoho ďalšieho.

Ubytovanie

Vieme, že komfortné ubytovanie je dôležitou súčasťou vašich študijných pobytov, preto vám veľmi radi pomôžeme nájsť to najvhodnejšie ubytovanie.

Zdieľaný apartmán  – 200€

Rodina s polpenziou – 275€

B&B, Hotel, Penzión – od 55€ / noc

Next Post