Často kladené otázky

Pre koho sú kurzy určené?

Veková kategória je limitovaná iba spodnou hranicou a to dosiahnutím 16teho roka života, sú však aj školy, ktoré prijímajú aj mladších študentov. Rovnako máme v ponuke aj kurzy pre rodiny s deťmi. V ponuke sú aj kurzy pre budúcich ERASMUS študentov, aj pre väčšie skupiny vrátane škôl.

Kedy môžem začať kurz?

Kurz môžete začať ktorýkoľvek pondelok v mesiaci pokiaľ nie ste úplný začiatočník. V prípade, že ste úplný začiatočník, napíšte nám a my vám napíšeme presné dátumy začiatkov kurzov. Zväčša začínajú každé dva týždne.

Sú školy otvorené sezónne alebo celoročne?

Väčšina škôl je otvorená celoročne. Aj školy, ktoré sú prímorské majú otvorené, v zimných mesiacoch tu však skôr fungujú iba individuálne kurzy.

Od akej úrovne môžem ísť na kurz?

Kurzy sú určené pre všetky jazykové úrovne, ponúkame aj kurzy pre učiteľov, kurzy, ktoré vás pripravia na skúšky CILS.

Kurzy sú pre jednotlivcov alebo skupiny?

Prevažná väčšina škôl organizuje kurzy skupinové aj kurzy pre jednotlivcov.

Koľko ľudí je v skupine?

Každá škola má nastavený počet študentov v skupine odlišne, ale minimálne sú to traja študenti a maximálne tých desať.

Čo sa stane ak nie je prihlásený dostatočný počet študentov na vytvorenie skupiny?

Kurz sa bude konať ako individuálny a podľa toho sa upraví (zníži) počet vyučovacích hodín.

Ako sa zisťuje moja úroveň taliančiny?

Pred nástupom do školy absolvujete ústny alebo písomný test, niektoré školy robia ešte pohovory alebo testy prvý deň školy a na základe toho budete rozdelení do skupín.

Pôjdu so mnou aj iní študenti zo Slovenska?

Študenti chodia väčšinou z celého sveta, ale môže sa stať, že budete mať aj študenta zo Slovenska, deje sa to však výnimočne. Pokiaľ by ste však vyslovene chceli ísť s niekým, kontaktujte nás.

Kto mi zabezpečí dopravu?

Dopravu si zabezpečujete sami, ale rady vám pomôžeme. Za asistenciu pri hladaní dopravy a ubytovania sa platí poplatok 50 eur.

Kde budem bývať?

Bývať môžete v rodine, v samostatnej izbe v zdieľanom apartmáne s inými študentmi, v samostatnom apartmáne, penzióne, hoteli, či B&B.

Môžem ísť aj s deťmi?

Áno, je to možné. Niektoré zo škôl ponúkajú aj kurzy pre rodiny s deťmi, závisí od veku detičiek, ktoré sa môžu tiež učiť jazyk, alebo je pre nich pripravený babisitting.

Koľko vopred je potrebné sa prihlásiť?

Ideálne aspoň dva-tri týždne pred odjazdom, ale nie je problém sa prihlásiť sa  aj pár dní pred kurzom, to s avšak môže stať, že sa predraží doprava a ubytovanie.

Aká je minimálna a maximálna dĺžka pobytu?

Minimálna jeden týždeň a maximálna závisí len od vás, nie je limitovaná. Máme študentov, ktorý vedia robiť z domu a odídu aj na niekoľko mesiacov.

Čo treba spraviť pre prihlásenie sa na kurz?

Napísať na info@taliancinavtaliansku.sk alebo zavolať na +421 940 751 076

Ako a dokedy treba kurz uhradiť?

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa platí záloha vo výške 15-25% za kurz približne týždeň pred nástupom do školy a zvyšok sa platí prvý deň priamo v škole.