Skip to main content

TAORMINA

O Taormini

Taormina je jedným z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na zemi stvorené pre potešenie oka, ducha a fantázie. K založeniu Taorminy inšpirovala Kartágijcov v roku 396 pred n. l. strategicky výhodná poloha vysoko nad morom, na hore Monte Tauro s úchvatným  výhľadom  na  dymiaci  sa  vrchol  Etny,  na  azúrové  more  a  pobrežie  neďalekej  Kalábrie. 

Osobité kúzlo majú tiež taorminské uličky, vyhliadkové terasy a hlavná promenáda Corso Umberto. Taormina môže byť dobrým začiatkom výletu na Sicíliu, počas ktorého spoznáte korene talianskej kultúry a tradície. Ľahko sa odtiaľto dostanete do Syrakúz, na Etnu, Liparské ostrovy, do Catanie, na námestie Piazza Armerina a do Nota.

O škole

Škola sa nachádza v na nádhernom mieste, záhrade s pomarančovníkmi, mandarínkami, grapefruitmi, mišpuľami a palmami, s rastlinami a kvetmi všetkých farieb a omamnou vôňou vistérie. Skutočná oáza pokoja a krásy v srdci Taorminy, medzi gréckym divadlom a hlavnou ulicou Corso Umberto, uprostred archeologického parku, ponorená do tisícročnej histórie Taorminy. Naši študenti môžu študovať, relaxovať a stretávať sa navzájom, a ak potrebujú pracovať, môžu využiť sieťovú kaviareň a wifi pripojenie.

Kurzy v Taormini

Všetky skupinové kurzy začínajú v marci. V prípade, že ste úplný začiatočník nás ohľadom začiatku kurzov kontaktujte. Maximálny počet študentov v skupine je 12, priemerne je však ich počet počas celého roka 6.

Semištandard

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií:1,5 hodiny denne Úroveň: všetky

1,5h lekcie / deň

250€ / týždeň

Intenzívn

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií: 3hodiny denne Úroveň: všetky

3h lekcie / deň

330€ / týždeň

Super intenzívny

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií: 5 hodín denne Úroveň: všetky

5 lekcií / deň

505€ / týždeň

Doplnkové kurzy:

Kurz sicílskej kuchyne s pravou talianskou „mammou“
Kurz varenia s profesionálnym kuchárom
Jedlá  a vína Sicílie
Kurz potápania
Kurz keramiky
Turistika

Ubytovanie

Vieme, že komfortné ubytovanie je dôležitou súčasťou vašich študijných pobytov, preto vám naše partnerské školy veľmi radi pomôžu nájsť to najvhodnejšie ubytovanie. Ceny a možnosti na vyžiadanie.

Miška

Ďakujem veľmi pekne za pomoc pri výbere školy, už tretí rok chodím na kurzy do Talianska a je to skúsenosť na nezaplatenie. Určite treba vyskúšať.

Next Post