Skip to main content

TAORMINA

O Taormini

Taormina je jedným z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na zemi stvorené pre potešenie oka, ducha a fantázie. K založeniu Taorminy inšpirovala Kartágijcov v roku 396 pred n. l. strategicky výhodná poloha vysoko nad morom, na hore Monte Tauro s úchvatným  výhľadom  na  dymiaci  sa  vrchol  Etny,  na  azúrové  more  a  pobrežie  neďalekej  Kalábrie. 

Osobité kúzlo majú tiež taorminské uličky, vyhliadkové terasy a hlavná promenáda Corso Umberto. Taormina môže byť dobrým začiatkom výletu na Sicíliu, počas ktorého spoznáte korene talianskej kultúry a tradície. Ľahko sa odtiaľto dostanete do Syrakúz, na Etnu, Liparské ostrovy, do Catanie, na námestie Piazza Armerina a do Nota.

O škole

Škola sa nachádza v na nádhernom mieste, záhrade s pomarančovníkmi, mandarínkami, grapefruitmi, mišpuľami a palmami, s rastlinami a kvetmi všetkých farieb a omamnou vôňou vistérie. Skutočná oáza pokoja a krásy v srdci Taorminy, medzi gréckym divadlom a hlavnou ulicou Corso Umberto, uprostred archeologického parku, ponorená do tisícročnej histórie Taorminy. Naši študenti môžu študovať, relaxovať a stretávať sa navzájom, a ak potrebujú pracovať, môžu využiť sieťovú kaviareň a wifi pripojenie.

Kurzy v Taormini

Všetky skupinové kurzy začínajú v marci. V prípade, že ste úplný začiatočník nás ohľadom začiatku kurzov kontaktujte. Maximálny počet študentov v skupine je 12, priemerne je však ich počet počas celého roka 6.

Semištandard

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií:1,5 hodiny denne Úroveň: všetky

1,5h lekcie / deň

250€ / týždeň

Intenzívn

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií: 3hodiny denne Úroveň: všetky

3h lekcie / deň

330€ / týždeň

Super intenzívny

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií: 5 hodín denne Úroveň: všetky

5 lekcií / deň

500€ / týždeň

Doplnkové kurzy:

Kurz sicílskej kuchyne s pravou talianskou „mammou“
Kurz varenia s profesionálnym kuchárom
Jedlá  a vína Sicílie
Kurz potápania
Kurz keramiky
Turistika
Golf

Ubytovanie

Vieme, že komfortné ubytovanie je dôležitou súčasťou vašich študijných pobytov, preto vám veľmi radi pomôžeme nájsť to najvhodnejšie ubytovanie.

Zdieľaný apartmán – 29€/deň
Rodina s raňajkami – 34€/deň
Rodina s polpenziou – 44€/deň
Rodina plná penzia – 54€/deň
Samostatné apartmány – 54€/deň
B&B, Hotel, Penzión – na vyžiadanie

Miška

Ďakujem veľmi pekne za pomoc pri výbere školy, už tretí rok chodím na kurzy do Talianska a je to skúsenosť na nezaplatenie. Určite treba vyskúšať.

Next Post