Skip to main content

TRAPANI

O Trapani

Trapani s populáciou okolo 70 000 obyvateľov je hlavným mestom rovnomennej provincie Trapani a v súčasnosti patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov práve vďaka pravidelným letom medzi Bratislavou a týmto mestom. Mesto má veľa historických pamiatok, prístav, historické centrum, ale aj niekoľko pláží a často je to východisková stanica na mestečko na kopci Erice alebo na jeden z neďalekých Egadských ostrovov. Historické centrum v Trapani je plné obchodíkov, reštaurácií, kaviarní a malých námestí. Centrum sa rozprestiera hlavne v okolí ulice Corso Vittorio Emanuele, Via Garibaldi alebo Via Torrearsa. Pekná prechádzka je aj v okolí prístavu alebo popri mori a plážach. Krásny výhľad je popri mori až na koniec poloostrova k veži Torre Ligny. Trapani je známe aj mnohými kostolmi a katedrálami (podobne aj celá Sicília), z najznámejších sú napríklad Chiesa del Purgatorio alebo Cattedrale di San Lorenzo.

Čo sa týka pláží, najbližšie centru sa nachádzajú pláže blízko Piazza Vittorio Emanuele a často navštevovaná je aj súkromná pláž Lido Paradiso. Medzi ďalšie pláže patrí Mura Tramontana alebo Torre di Ligny a trochu vzdialenejšia od centra – San Giuliano. Veľmi obľúbené sú pláže Lido Marausa, skladajúca sa z  niekoľkých menších pláží. Trapani je známe aj vďaka lanovke, ktorá Vás vyvezie do mestečka nad  Trapani – historického Erice. Erice bolo jedno z top atrakcií a miest, ktoré môžete  navštíviť. Úzke,  romantické uličky, obchodíky so suvenírmi a inými domácimi výrobkami, reštaurácie a pasticcerie – predajne s domácim pečivom, rôznymi keksíkmi a  sladkosťami. Vynikajúca pizza, croassanty a káva a nádherný výhľad na okolitú krajinu. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 800 metrov a často tento kopec priťahuje oblaky a mračná, ktoré spôsobujú nie veľmi príjemné počasie.

O škole

Škola Virgilio organizuje už šesnásty rok kurzy taliančiny a talianskej kultúry na brehu mora, v Trapani, na Sicílii. Ak hľadáte školu, kde spojíte štúdium jazyka a talianskej kultúry s dovolenkou pri krásnom mori, a výletmi do okolia, ste na správnom mieste. Do dnešných dní tu študovali stovky študentov z 50 krajín sveta, 5 kontinentov. Mnohí z nich sa k nám vracajú už niekoľko rokov po sebe. Naši študenti sú všetkých vekových kategórií, od mladých, dospelých až po seniorov. Prijímame študentov s minimálnym vekom 16 rokov, a maximálny vek? Aj 100 rokov 🙂
Sídlo je na ulici Bernardo Bonaiuto, medzi historickým centrom a modernou štvrťou, pár metrov od pláže. Študenti majú k dispozícii wifi gratis, spoločný priestor s počítačmi a multimediálnu knižnicu. 

Kurzy v Trapani

Každá skupina je zložená z maximálne ôsmych študentov. V prípade, že v skupine bude menej ako štyria študenti, adekvátne sa zníži počet lekcií. Veková hranica je od 16 rokov. Jedna lekcia trvá 60min. Skupinové kurzy sú k dispozícii od marca do novembra, zvyšok roka je možné absolvovať individuálny kurz a kurzy pre školy a skupiny až do 35 osôb. Na každej lekcii sa v priateľskej a uvoľnenej atmosfére študujú rôzne aspekty talianskeho jazyka a kultúry. Prvá časť hodiny je zameraná na gramatiku s písomnými a ústnymi cvičeniami, druhá časť je venovaná konverzácii, skupinovým hrám, piesňam atď. Všetci učitelia sú rodení talianski hovoriaci, majú vysokoškolské vzdelanie v oblasti cudzích jazykov a špeciálnu odbornú prípravu na vyučovanie talianskeho jazyka L2. Kurz možno absolvovať minimálne jeden týždeň, odporúčaná dĺžka pobytu je však aspoň dva týždne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky a mali čas na návštevu Trapani a Sicílie.

Štandard

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Čas: 9:30-13:00 Počet lekcií: 3 denne Úroveň: všetky úrovne

15 lekcií / týždeň

195€ /týždeň

Komplet cenník

Štandard plus

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Čas: 9:30-13:00 plus jedna poobedná lekcia Počet lekcií: 4 denne Úroveň: všetky úrovne

20 lekcií / týždeň

295€/týždeň

Komplet cenník

Individuálne lekcie

45€ / hod

Lekcie vo dvojici

55€ / hod

Zápisné vo výške 90€ a platí po dobu 24 mesiacov. 

Ubytovanie

Na vyžiadanie vám pošleme aktuálnu ponuku.

Next Post