Skip to main content

ALGHERO

O Alghero

Alghero (približne 45 000 obyvateľov, v lete až 100 000) sa nachádza na severozápadnom pobreží Sardínie na takzvanej Koralovej riviére a je chránené výbežkom Capo Caccia. Mesto má janovský historický pôvod. Janovčania boli prví, ktorí sa usadili v oblasti, kde v súčasnosti stojí prístav pred hradbami. Od polovice 14. storočia sa mesto stalo najprv aragónskym a potom približne na štyristo rokov integrálnou súčasťou Španielskeho kráľovstva až do savojskej anexie ostrova, keď vzniklo Sardínske kráľovstvo, ktoré sa potom stalo zárodkom talianskeho štátu. 

Práve táto zmes architektonických štýlov, v ktorej najprv prevládal janovský a potom katalánsky vplyv, vytvorila malebné historické centrum charakterizované radom malých kostolov a palácov, ktoré sú stále veľmi dobre zachované a sieťou živých a pestrých ulíc. Mnohé reštaurácie, bary a kluby v meste ožívajú v noci turistami a domácimi obyvateľmi a to najmä počas leta. Alghero je určite jedným z hlavných miest zábavy na ostrove. Medzi početné očarujúce pláže patria  napríklad aj  Maria Pia, Le Bombarde a Lazzaretto.

O škole

Škola sa nachádza v malej budove na ulici Via Gallura: 5 minút chôdze od pláže a rovnako aj od očarujúceho starého centra mesta Alghero. K dispozícii je 5 moderných klimatizovaných učební s bezplatným Wi-Fi pripojením na internet, recepcia a pohodlná kaviareň na verande. Počas prestávok sa tu môžete navzájom spoznať, porozprávať sa, dohodnúť sa na výletoch a… vypiť si kávu! Odtiaľto, po skončení výučby sa mnohým z vás, v šľapkách na nohách sa plážovým uterákom na pleci, bude chcieť bežať rovno na pláž, aby ste si užili slnko Koralovej riviéry! 

Kurzy v Alghero

Skupinové kurzy sú k dispozícii od júna do októbra. Zvyšok roka sa však môžete prihlásiť na kurzy individuálne. Maximálny počet študentov v jednej skupine je 6 až 8. Jedna lekcia trvá 50min. Prvý deň kurzu absolvuje každý študent test, na základe ktorého bude zaradený do skupiny. Jedna lekcia trvá 60 minút. Na tejto škole sa platí zápisné vo výške 45€, ktorý zahŕňa didaktický materiál, či certifikát o absolvovaní.

Základný

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 lekcie / deň

295€ / týždeň

Kombinovaný

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Počet lekcií: 4 v skupine+1 individuálna denne Úroveň: všetky

4 lekcie v skupine + 1 individuálna / deň

445€ / týždeň

Program pre rodiny s deťmi

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 lekcie rodičia + 4 lekcie deti / deň

845-985€ / rodina

Doplnkové kurzy

Taliančina a víno
Taliančina a šport
Taliančina a umenie

Ubytovanie

Informácie a možnosti ubytovania Vám radi poskytneme na vyžiadanie.
Peter

Moji priatelia, kolegovia a ja sme sa veľa naučili v talianskej škole v meste Alghero. Odkedy som prišiel na Sardíniu, stretol som veľmi veľa priateľských, otvorených a ochotných ľudí. Školu môžem len odporúčať.

Andrea

Alghero je skvelá voľba na leto, je nádherné, má úžasné pláže, skvelých učiteľov. Končene som dostala odvahu a začala som v taliančine komunikovať. A veľká vďaka vám za skvelú pomoc pri výbere školy, support počas pobytu i pomoc s hľadaním leteniek.

Vaneska

Ďakujem krásne Nikolke za zrealizovanie kurzu taliančiny v nádhernom Alghere na Sardínii Pre mňa jeden nezabudnuteľný týždeň Škoda, že som bola len tak krátko, kto môže, nech neváha a zarezervuje si pobyt na dlhšie. Majiteľ školy, jeho manželka a i obe lektorky, všetci boli úžasní a ochotní. Vzhľadom k pandémii nás tam bolo len 6 študentov: 3 začiatočníci, 2 avanzati C1, ja tak nejak uprostred, umiestnili ma do druhej skupiny, čoho som sa najprv ľakla, no už po prvej hodine bolo zrejmé, že žiaden problém nebude, lektorky - veľké profesionálky, koncipovali hodinu tak, že som nebola v strese a mohla sa zapojiť, no ani avanzati sa nenudili. 2 hoďky gramatiky ráno, 2 hoďky konverzácie hneď po pauzičke (rozprávanie, film, počúvanie pesničiek), potom od 1 poobede voľný čas, ktorý sme trávili na pláži (doporučujem Maria Pia, Lazzaretto, Bombarde, ak budete mať čas, tak i hodinu vzdialené Stintino - La pelosa). Bolo možné zúčastniť sa aj poobedňajších aktivít so školou, napr. príprava raviol, degustácia vína, Castelsardo, barca a vela/gumový čln, aperitivo s lektormi,.. Ubytovanie u Celeste na jedničku, čisto, blízko pláže, 20 min do školy. Odporúčam požičiať si bicykel - najkrajšie pláže sú vzdialené 5-20 km od Alghera, autobusy jazdia málo. Alghero je inak super mesto, dovolenkujú tam hlavne mladí Taliani. Všade, na Taliansko nadštandartne, čisto. Z reštaurácii sú super Da Musciora, Al Refettorio, Il pavone. Kto si chce dať raňajky "al bar", tak skúste Café Cake - 5 min od školy, skvelé cornetto al cioccolato, ale podávali aj slané focaccie na x sposobov. Takže, summa summarum, úžasný týždeň, ktorý mi veľa dal - zlepšenie v taliančine, nové zážitky, nových kamarátov. Určite choďte, neoľutujete

Next Post