Skip to main content

RÍM

O Ríme

Večné mesto je jedným z najjedinečnejších miest na svete. Rím bol založený 21. apríla 753 pred n. l. a počas viac ako 2700 rokov si udržal status, ak nie hlavného mesta sveta, tak hlavného mesta kultúry. V Ríme nájdete staroveké ruiny, renesančné diela, modernú architektúru a to všetko na siedmich kopcoch.  Je tiež jedným z najobľúbenejších miest na nakrúcanie filmov ako napríklad  Felliniho kultový film, LA DOLCE VITA. 

Prejdite sa po elegantných uliciach Via del Babbuino a Via Conditti a obdivujte výklady luxusných butikov, dajte si rýchlu kávu v jednej z pekných kaviarní pod holým nebom na jednom z mnohých malebných námestí, vychutnajte si pomalý obed v jednej z reštaurácií so strešnou terasou s výhľadom na mesto. Bez ohľadu na to, koľko času máte počas svojho pobytu v Ríme k dispozícii, určite si urobte prestávku od návštevy historických pamiatok, aby ste mesto skutočne spoznali v štýle Dolce Vita.

O škole

Romit sa nachádza v jednej z najkrajších a najcharakteristickejších štvrtí mesta, Rione Monti, miesto narodenia jedného z najvýznamnejších ľudí v histórii: Juliusa Caesara, neďaleko stanice Termini, stanice metra Cavour, pár krokov od pamiatok ako je Koloseum, Rímske Fórum či Námestie Venezia. Kurzy taliančiny sú navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám všetkých študentov a sú založené na rôznych metodikách, od diskurzívnej a komunikatívnej až po učenie sa gramatických pravidiel a noriem. Atmosféra v škole je priateľská a neformálna. Učebne sú veľké a svetlé, k dispozícii je aj študovňa, kde máte možnosť konzultovať knihy a učebnice, pripojiť sa na internet a zoznámiť sa, či socializovať s ostatnými študentami. Škola má okrem iného aj malé nádvorie, ideálny priestor na stretnutia študentov a pedagógov počas prestávky. Pre všetkých je k dispozícii Wi-Fi pripojenie.

Kurzy v Ríme

Skupinové kurzy sú k dispozícii počas celého roka. Maximálny počet študentov v jednej skupine je 12. Jedna lekcia trvá 55min. Prvý deň kurzu absolvuje každý študent test, na základe ktorého bude zaradený do skupiny. Jedna lekcia trvá 60 minút. Na tejto škole sa platí zápisné vo výške 50€, ktorá platí navždy a zahŕňa didaktický materiál, internet zdarma a niektoré mimoškolské aktivity.

Intenzívny

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

3 lekcie / deň

150€ / týždeň

Individuálne

Začiatok: kedykoľvek podľa dohody Dĺžka: min 1 týždeň Úroveň: všetky

podľa dohody

35€/1 lekcia, 300€/10 lekcií

Aktivity

Kino
Degustácie
Divadlo
Večere

Ubytovanie

Vieme, že komfortné ubytovanie je dôležitou súčasťou vašich študijných pobytov, preto vám veľmi radi pomôžeme nájsť to najvhodnejšie ubytovanie.

Zdieľaný apartmán – 34€/deň
Rodina s raňajkami – 38€/deň
Rodina s polpenziou – 52€/deň
Samostatné apartmány – na vyžiadanie
B&B, Hotel, Penzión – na vyžiadanie

Next Post