Skip to main content

CEFALU

O Cefalu

Malebné mestečko sa rozkladá pod mohutne čnejúcim skalným masívom La Rocca. rAtraktívne prímorské stredisko leží asi hodinu cesty z Palerma a patrí dnes k popredným letoviskám na pobreží Tyrhenského mora. Miestna katedrála Duomo di Cefalu je vedľa Cappella Palatina Monreale najväčším skvostom arabsko – normanskej architektúry. 

Dramatické prostredie v spojení s úzkymi maurskými uličkami učinilo z Cefalu obľúbenú filmovú kulisu. Mohutné schodisko Salita Saraceno sa vinie medzi trojnásobným mestským opevnením až na vrchol hory. Pláž má tvar polmesiaca a patrí k najobľúbenejším na celom pobreží Sicílie, dokonca sa vyskytuje na zozname top pláží Talianska. 

O škole

Táto jazyková boutique škola sa nachádza len 100 metrov od mora a je zariadená tak, aby poskytovala uvoľnené a stimulujúce prostredie. Má 5 atraktívnych učební, spoločenskú miestnosť s knižnicou, kávový kútik a vonkajší priestor. Len kúsok od školy sa nachádza najlepšia zmrzlináreň v meste, ale ak ste naozaj hladní, za 5 minút nájdete Food Sicily Market, ktorý patrí priateľovi Simonemu, kde môžete ochutnať lokálne sicílske salámy a syry.

Kurzy v Cefalu

Skupinové kurzy sú k dispozícii od marca do decembra. Zvyšok roka sa môžete prihlásiť na individuálne kurzy alebo kurzy vo dvojici. Jedna lekcia trvá 45min. Prvý deň kurzu absolvuje každý študent test, na základe ktorého bude zaradený do skupín. Maximálny počet študentov v jednej skupine je 9. V prípade, že na kurz zapíše menej ako 4 študenti, denné lekcie sa pri štandard kurze znížia na dve alebo 3 lekcie v závislosti od počtu študentov. Na tejto škole sa platí zápisné vo výške 50€.

Štandard

ačiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 lekcie / deň

220€ / týždeň

Kombinovaný

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 lekcie v skupine + 1 individuálna / deň

370€ / týždeň

Intenzívny

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

4 + 2 v skupine

370€ / týždeň

Doplnkové kurzy

Mafia a antimafia
Kurzy talianskej kultúry 

Aktivity

Trekking
Výlet loďou
Let nad Cefalu
Potápanie 

Vieme, že komfortné ubytovanie je dôležitou súčasťou vašich študijných pobytov, preto vám veľmi radi pomôžeme nájsť to najvhodnejšie ubytovanie. Na výber máte niekoľko samostatných apartmánov alebo samostatných izieb v zdieľaných apartmánoch. Viac informácii na vyžiadanie.
Next Post