Skip to main content

VERONA

O Verone

Navštíviť  Veronu je ako ponoriť sa do dávnych emócií mesta, ktoré si napriek neustálej a modernej expanzii zachováva hodnoty a formy  dávnej stredovekej a renesančnej minulosti. V historickom centre prevláda pokojný a oddychový rytmus, ktorý sa vyznačuje aj pomalým tokom rieky Adige, ktorá prechádza mestom a vytvára jemné písmeno S s očarujúcimi mostami. Tí, ktorí Veronu raz navštívia si odnesú  spomienky  nielen na starobylú architektúru a jej výpovednú hodnotu, ktorá preniká celým mestom, nielen na atmosféru uličiek a námestí, ale aj na chute a vône nenapodobiteľnej miestnej kuchyne, ktorá sa zachovala v nezmenenej a tradičnej podobe, a ktorá je neoddeliteľne spojená s veronskými vínami, známymi a oceňovanými po celom svete.

O škole

Škola sa nachádza kúsok od námestia Piazza delle Erbe, starovekého rímskeho fóra, okolo ktorého bolo mesto postavené. Skutočne bezkonkurenčná lokalita pre tých, ktorí si chcú vychutnať krásy Verony! Je obklopena barmi, reštauráciami, obchodmi a bankami. Historické pamiatky a slávne miesta sú na dosah ruky. Ak chcete navštíviť Palazzo della Ragione a Múzeum moderného umenia, vystúpiť na vežu Lamberti alebo zájsť do domu Giuletty, stačí prejsť cez námestie Piazza delle Erbe. Nezabudnite sa zastaviť v jednom zo stánkov na trhu a v lete si pochutnať na čerstvom ovocnom šaláte alebo sa v zime zahriať vreckom horúcich gaštanov, ktoré tu nazývajú Caldarroste!

Kurzy vo Verone

Skupinové kurzy sú k dispozícii počas celého roka. Jedna lekcia trvá 50 min a v skupine je maximálne 8 študentov. Pokiaľ sú v skupine traja a menej študentov, počet lekcií sa úmerne znižuje (pri počte 2 a 3 na dve lekcie denne). Okrem klasickej výučby sa tu využíva aj tzv. task based výučba. Prvý deň kurzu absolvuje každý študent test, na základe ktorého bude zaradený do skupiny. Na tejto škole sa platí zápisné vo výške 50€, platí po dobu 12 mesiacov a zahŕňa didaktický materiál, certifikát o absolvovaní, vstupný test a ďalšie služby.

Štandard

Začiatok: každý pondelok Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

Lekcie: 16 štandard a 4 „task based“ / týžden

240€ / týždeň

Kombinovaný

Začiatok: každý pondelok okrem úplných začiatočníkov Dĺžka: min. 1 týždeň Úroveň: všetky

Lekcie: 16 štandard, 4 „task based“ lekcie a 6 individuálnych / týždeň

430€ / týždeň

Kurz Tandem pre 2

Začiatok: na vyžiadanie Dĺžka: min 1 týždeň Úroveň: všetky

2 lekcie / deň

220€ / týždeň

V cene je zahrnutá návšteva vínnej pivnice, prehliadka historického centra, 2 lekcie varenia a večera.

Doplnkové kurzy

Kurzy pre učiteľov taliančiny
Individuálne kurzy
Kurzy 2 na jedného
Ušité na mieru

Ubytovanie

Vieme, že komfortné ubytovanie je dôležitou súčasťou vašich študijných pobytov, preto vám veľmi radi pomôžeme nájsť to najvhodnejšie ubytovanie. Ohľadom ubytovania vo Verone nás, prosím, kontaktujte.


Next Post